Poprawa aktywności sportowej dzięki wibroterapii

Wibroterapia w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż wibracyjny już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowanie wibroterapii w sporcie

Powszechnie uważa się, że sport to zdrowie. Jest w tym wiele prawdy pod warunkiem, że prawidłowo zadbamy o kondycję naszego organizmu. Jednymi z najistotniejszych czynników mających wpływ na jakość treningu jest rozgrzewka oraz regeneracja po wysiłku. Właśnie w tym aspektach niezwykle pomocna jest wibroterapia. Pomaga ona nie tylko skutecznie rozgrzać mięśnie przed treningiem lub zawodami, ale również wspomaga ona regenerację, zapobiegając m.in. powstawaniu bolesnych zakwasów. Wibroterapia działa również profilaktycznie chroniąc mięśnie przed bolesnymi skurczami.

Czym jest aktywność fizyczna?

Uprawianie sportu może być rozumiane w niezwykle szerokim zakresie. Wynika to głównie z faktu, że do tej grupy możemy zaliczyć zarówno osoby regularnie trenujące, jak i te, które aktywność fizyczną uprawiają okazjonalnie. Zgodnie z definicja światowej organizacji zdrowia sport uprawiany jest wtedy, kiedy trwa on powyżej 30 minut oraz powoduje przyśpieszone bicie serca. Jak więc widać aktywność fizyczną uprawiamy częściej, niż nam się wydaje.

Rozgrzewka dzięki wibroterapii

Wibroterapię można wykorzystać do rozgrzania ciała przed zajęciami sportowymi. Poprawia się krążenie krwi, a komórki otrzymują więcej energii. Nikt nie jest w stanie ćwiczyć fizycznie bez uprzedniego przygotowania. Jednak czas przygotowania można znacznie skrócić poprzez dobre ogrzewanie, co również zapobiega rozciąganiu mięśni. Efekt ten jest możliwy dzięki podstawowej zasadzie nr 3, lepszemu dopływowi krwi i podstawowej zasadzie nr 1, produkcji energii w komórce.

Lepsze wyniki w sporcie dzięki wibroterapii

Dzięki efektom wibroterapii komórki są stymulowane do wytwarzania większej ilości energii. Z jednej strony energia ta jest niezbędna do samego wysiłku fizycznego, tj. aby osiągnąć proponowany cel. Z drugiej strony energia komórkowa ma pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszych narządów, co jest warunkiem dobrych wyników sportowych. Dzięki podstawowej zasadzie nr 1, wytwarzaniu energii w ogniwie, można poprawić dostarczanie prądu.

Regeneracja po aktywności sportowej a masaż wibracyjny

Kiedy wymagane są wyjątkowe wysiłki sportowe, ważne jest, aby uzdrowić ciało i zrównoważyć ten wysiłek w taki czy inny sposób. Kiedy ciało jest poddawane ciągłemu napięciu, mięśnie twardnieją, a dopływ krwi maleje. Obecnie obowiązuje podstawowa zasada nr 3. Wibroterapia rozluźnia mięśnie, reaktywuje krążenie krwi i stymuluje przepływ limfy. Cały ten proces prowadzi do optymalizacji regeneracji fizycznej i zapobiega napięciu.

INNE ZASTOSOWANIA WIBROTERAPII

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź