Zalety masażu wibracyjnego

Jakie są korzyści z tytułu stosowania masażu wibracyjnego?

POPRAWA KRĄŻENIA
KRWI I LIMFY

Prawa krążenia krwi i limfy ma dobroczynny wpływ na cały organizm. Zapobiega gromadzeniu się wody w organizmie, powstawaniu bolących obrzęków oraz wspomaga odżywienie komórek. Masaż wibracyjny pobudza do pracy konkretne partie ciała, przez co jest niezwykle skuteczny w poprawie krążenia krwi i limfy. Może być stosowany zarówno profilaktycznie, jak i jako uzupełnienie procesu leczenia w przypadku różnych dolegliwości.

DZIAŁANIA
PRZECIWZAKRZEPOWE

Powstawanie zakrzepów jest szczególnie niebezpieczne dla całego organizmu. Może bowiem powodować zatory oraz obrzęki. Masaż wibracyjny wprowadza konkretne partie ciała w odpowiednie drgania, dzięki czemu pobudza do pracy naczynia. Może być stosowany zarówno profilaktycznie, jak i wspomagająco w leczeniu licznych chorób lub jako terapia pourazowa, lub pooperacyjna.

ROZLUŹNIANIE NAPIĘCIA
W MIĘŚNIACH

Wzmożone napięcie mięśniowe może mieć liczne przyczyny. Do tych najbardziej popularnych możemy zaliczyć wrodzone zaburzenia neurologiczne lub nabyte w wyniku urazów. Problem napięcia mięśniowego bardzo często dotyczy także sportowców po intensywnym treningu lub wyczerpujących zawodach. Bez względu na przyczynę, masaż wibracyjny należy do jednych z najskuteczniejszych form rozluźniania napięcia w mięśniach.

WPROWADZENIE W STAN
GŁĘBOKIEGO RELAKSU

Jeżeli szukasz metody na aktywny relaks, ale nie w formie intensywnych ćwiczeń, to masaż wibracyjny będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. W subtelny sposób pobudza mięśnie do pracy, zapewniając uczucie głębokiego komfortu i odprężenia. Doskonale sprawdzi się jako forma relaksu nawet po bardzo ciężkim dniu.

DZIAŁANIE 
PRZECIWBÓLOWE

Dolegliwości o podłożu bólowym uznawane są za jedne z najbardziej uciążliwych. Wynika to głównie z faktu, że oddziałują nie tylko na dany obszar ciała, ale także na psychikę pacjenta. To właśnie z tego powodu tak istotne w procesie leczenia jest zwalczanie bólu. Masaż wibracyjny przez wprowadzanie poszczególnych partii ciała w drgania działa przeciwbólowo, co przynosi znaczną ulgę nawet w przypadku silnych bólów kręgosłupa.

WZMACNIANIE
MIĘŚNI

Wzmacnianie mięśni jest szczególnie istotne w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia. Masaż wibracyjny doskonale stymuluje poszczególne partie ciała do pracy. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalistycznej aparatury, która wprowadza w drgania mięśnie. Dzięki temu stosowany jest nie tylko przez sportowców, ale również osoby, które cierpią na liczne schorzenia ograniczające zakres ruchu.

PRZYSPIESZENIE
METABOLIZMU

Masaż wibracyjny wykazuje również dobroczynny wpływ w walce z otyłością i nadwagą. Pulsacyjne pobudzanie organizmu do pracy zdecydowanie przyśpiesza metabolizm, dzięki czemu stosowane diety i ćwiczenia przynoszą znacznie szybsze rezultaty. Zabiegi poprawiające przemianę materii są również polecane osobom dojrzałym, jako profilaktyka nadmiernego odkładnia tkanki tłuszczowej. Masaż wibracyjny przyśpieszający metabolizm może być również stosowany w przypadku osób o bardzo małej aktywności fizycznej.

Korzyści

Zastosowania

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź