Wibroterapia Łódź

Wibroterapia w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż wibracyjny już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Czym jest wibroterapia?

Wibroterapia nazywana jest również terapia wibracyjną. Z punktu widzenia medycy zaliczana jest do rodzaju masażu, który stosowany jest w licznych ośrodkach rehabilitacyjnych, salonach SPA, a nawet klubach sportowych. Niewątpliwą zaletą wibroterapii jest fakt, że jest ona indywidualnie dopasowywana do potrzeb każdego pacjenta. Dzięki temu możemy uzyskać efekt nie tylko leczniczy, ale również relaksacyjny, a nawet treningowy. Głównym działaniem wibroterapii są drgania, które mają dobroczynny wpływ nie tylko na mięśnie, ale również na cały układ nerwowy.

Ze względu na możliwość indywidualnego dopasowania drgań do potrzeb pacjenta, wibroterapia stosowana jest nie tylko w przypadku klasycznej rehabilitacji, ale również w zabiegach kosmetycznych, a nawet w przypadku terapii nerwic. Tego rodzaju terapia może być wykonywana na wiele sposobów, jednak największe rezultaty przynosi zabieg przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Jak wibroterapia wpływa na zdrowie?

Jak wspomniano wcześniej wibroterapia, ma dobroczynny wpływ na zdrowie nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. To właśnie z tego powodu jest szczególnie zalecana nie tylko w przypadku wielu chorób, ale również sportowcom, czy osobom pracującym w ciągłym stresie lub pod presją czasu.

Z punktu widzenia medycy do najbardziej istotnego działania wibroterapii na organizm możemy zaliczyć poprawę krążenie krwi i limfy przez zwiększenie drożności oraz elastyczności żył i tętnic. Jest to niezwykle istotne szczególnie w przypadku osób po przebytych urazach lub cierpiących na wiele chorób z zakresu układu krwionośnego. Dodatkowo wibroterapia działa również przeciwzakrzepowo, co może być stosowane także w profilaktyce.

Zabieg polecany jest również osobom cierpiącym na skurcze mięśni. Odpowiednio dobrana wibroterapia rozluźnia bowiem napięcia w mięśniach i zwalczają bolesne skurcze, które dotykają nie tylko sportowców, czy osoby prowadzące aktywny tryb życia, ale także pacjentów z niedoborem potasu. Dodatkowo wibroterapia działają przeciwbólowo, dzięki bezpośredniemu oddziaływaniu wibracji na układ nerwowy, a więc jest pomocna w prowadzeniu rehabilitacji także po poważnych urazach czy zabiegach operacyjnych.

Wprowadzenie pacjenta w stan głębokiego relaksu oraz odprężenia to kolejna zaleta wibroterapii doceniana w szczególności przez osoby zapracowane, które szukają szybkiego sposobu na ukojenie nerw.

Wskazania do stosowania wibroterapii

Ze względu na szerokie działanie wibroterapii może być ona stosowana w wielu wypadkach. Zabieg wykonywany jest w przypadku osób cierpiących na liczne bóle mięśniowo — kostne w tym dolegliwości zwyrodnieniowe kręgosłupa. Wibroterapia stosowana jest także w celu poprawy krążenia i regulującej ciśnienia krwi. Może być stosowana zarówno w przypadku osób ciepiących na niewydolność krążeniową, jak i tych, którzy borykają się z problemem „zimnych rąk lub stóp”.

Wibroterapia wykorzystywana jest także jako jedna z metod leczniczych w reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz w terapii osteoporozy. Z zabiegu chętnie korzystają również osoby walczące z nadmierną masą ciała oraz cellulitem.

Korzyści

Zastosowania

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź