Leczenie udaru mózgu tlenoterapią

Tlenoterapia w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj terapię tlenem już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania tlenoterapii hiperbarycznej w powrocie do zdrowia po udarze

W skrócie udarem mózgu nazywamy nagłe uszkodzenie mózgu, które jest skutkiem zaburzenia ukrwienia mózgu. Są różne rodzaje udaru mózgu, np. udar niedokrwienny – czyli sytuacja, w której dochodzi do nagłej niedrożności oraz zwężenia tętnicy, która zaopatruje pewien z obszarów mózgu w krew. Udar niedokrwienny jest najczęstszą postacią udaru. Udar mózgu podzielić możemy dodatkowo na udar krwotoczny mózgu oraz miniudar – choroba związana z nagłym zaburzeniem dostarczania krwi do mózgu.

Objawy udaru mózgu

Najczęstsze oznaki w tzw. ostrej fazie udaru mózgu to symptomy motoryczne, czyli niedowłady kończyn, ręki bądź też nogi, lub też równocześnie górnej oraz dolnej kończyny najczęściej po tej samej stronie. Oznaką udaru jest też zarówno asymetria dolnej części twarzy w okolicach ust. Kącik ust jest obniżony po jednej ze stron, fałd nosowo-wargowy wygładzony co zazwyczaj powoduje niewyraźną mowę, zazwyczaj bełkotanie. Następnym przejawem świadczącym o tym, że pacjent jest po udarze mózgu są wyraźne zaburzenia mowy i problemy z porozumiewaniem się. Rzadziej trafiają się takie przejawy jak np. podwójne widzenie. Czasami istnieje możliwość wystąpienia zawrotów głowy i zaburzenia równowagi i chodzenia.

Udar mózgu a tlenoterapia hiperbaryczna

Osoby po przebytym udarze bardzo często cierpią na schorzenia związane z zaburzoną pracą mózgu. Tlenoterapia nie tylko poprawia mikrokrążenie, ale również pobudza angiogenezę i neurogenezę, skutecznie walcząc z powstałymi stanami zapalnymi oraz pobudzając do pracy nieaktywne obszary mózgu.

Aktualne badania naukowe wskazują, że u pacjentów regularnie korzystających z komory hiperbarycznej, zaobserwowano poprawę w zakresie funkcjonowania układu nerwowego oraz koordynacji psychoruchowej a co za tym idzie także polepszenie ogólnego stanu psychicznego. Wśród ostatnich osiągnięć można wyróżnić eksperyment Efratiego, w którym brało udział aż 74 chorych. Pacjenci doznali udaru na 6-36 miesięcy przed badaniem. Osoby biorące udział w badaniu zostały podzielone na dwie grupy. W przypadku pacjentów poddanych 40 sesjom tlenoterapii zaobserwowano nie tylko postępy w zakresie mowy, ale również zdecydowane zmniejszenie paraliżu, co w znaczny sposób wpłynęło na poprawę jakości życia chorych.

INNE ZASTOSOWANIA TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź