Spowolnienie procesów starzenia dzięki tlenoterapii

Tlenoterapia w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj terapię tlenem już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania tlenoterapii hiperbarycznej w spowolnieniu procesów starzenia

Dobroczynne działanie tlenoterapii wykorzystywane jest nie tylko w procesach leczenia, ale także jako wspomaganie zabiegów z dzieci kosmetologii. Dotlenienie organizmu ma bowiem wpływ nie tylko na narządy wewnętrzne, ale również na stan o kondycję skóry. Właśnie z tego powodu sesje w komorze hiperbarycznej stosuje się również po to, aby zachować piękny i młody wygląd. Nadmierny stres, brak snu oraz niska aktywność fizyczna to największe bolączki współczesnego trybu życia. Powodują one nie tylko ogromne zmęczenie, ale również wpływają na kondycję całego organizmu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób szuka metod na odżywienie komórek ciała, a co za tym idzie walkę z negatywnymi skutkami współczesnego trybu życia. Tlenoterapia nie tylko spowalnia procesy starzenia się skóry, ale również poprawia kondycję całego organizmu.

Na czym polega spowolnienie procesów starzenia

Starzenie się jest jednym z najbardziej naturalnych procesów, jakie dotykają nasz organizm. Nie zmienia to jednak faktu, że zależy nam na tym, aby młody wygląd i witalność zachować jak najdłużej. Starzenie się jest procesem, którego nie da się zatrzymać, jednak odpowiedni tryb życia połączony z dietą oraz zabiegami znacznie go spowalnia.

Wraz z upływem lat komórki zaczynają przyswajać coraz mniej tlenu. To właśnie stopniowe niedożywienie tkanek ma największy wpływ na szybkość starzenia się. Tlenoterapia sprawia, że tlen transportowany jest do komórek nie tylko przez krew, ale również osocze i limfę. Dzięki temu tkanki są lepiej odżywione, a proces degradacji zostaje znacznie opóźniony. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na fakt, że podczas sesji w komorze hiperbarycznej odżywiane zostają wszystkie komórki ciała. W praktyce oznacza to więc, że pozytywne oddziaływanie dotyczy całego organizmu, a nie tylko powierzchownej warstwy skóry. Dzięki temu poprawia się także działanie poszczególnych narządów, a nawet praca mózgu. Badania Manfreda Adrenn’a jasno wskazują, że tlen podany pod wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne jest lepiej przyswajalne, a co za tym idzie, rozpuszcza się w płynie mózgowo-rdzeniowym, limfie i osoczu.

Zadbaj o młody wygląd cery

Tlenoterapia hiperbaryczna w swoim działaniu znacznie wyprzedza współcześnie oferowane zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Wynika to głównie z faktu, że ich działanie opiera się wyłącznie na poprawie wyglądu skóry, a nie funkcjonowaniu całego organizmu. Co więcej, sesja w komorze hiperbarycznej jest całkowicie nieinwazyjna oraz bezbolesna. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób o niskim progu bólowym, którym zależy na opóźnieniu procesów starzenia.

Dodatkowo w wyniku tlenoterapii, w naturalny sposób zostaje pobudzona produkcja substancji odpowiedzialnych za budowę skóry właściwej. Dotyczy to nie tylko kolagenu, ale przede wszystkim komórek macierzystych. Tak kompleksowe działanie powoduje, że znacznie poprawia się jędrność skóry całego ciała, a nie tylko wybranego obszaru.

Tlenoterapia wspomaga także usuwanie toksyn z organizmu. Współcześnie jest to duży problem, który wpływa nie tylko na wygląd skóry, ale również kondycję oraz witalność człowieka. Oczyszczanie organizmu chroni organizm przed negatywnym działaniem wolnych rodników, co skutecznie i szybko prowadzi do uzyskania estetycznego wyglądu. Tlenoterapia sprawia również, że sen staje się bardziej efektywny. Wypoczynek przestaje powodować obrzęki i opuchnięcia, a wspomaga procesy regeneracyjne. Dzięki temu nie tylko poprawia się koloryt skóry, ale również zostaje usprawnione funkcjonowanie całego organizmu.

Dodaj sobie energii w naturalny sposób

Spowolnienie procesów starzenia się opiera się nie tylko na zadbaniu o nienaganny wygląd zewnętrzny. Duże znaczenie w tym procesie ma również zachowanie witalności. Co ciekawe tlenoterapia w tym zakresie oddziałuje nie tylko na sprawność fizyczną, ale również umysłową. Sesje w komorze hiperbarycznej są szczególnie polecane osobom, którym zależy na zachowaniu optymalnej koncentracji, zdolności do zapamiętywania, czy też wysokiej odporności na stres. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że spowolnienie procesów starzenia się pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji. Odpowiednie dotlenie mózgu z kolei zapobiega powstawaniu migrenowych bólów głowy. Wszystkie te czynniki sprawiają, że korzystanie z tlenoterapii może wydłużyć życie nawet o kilka lat.

Jedną z konsekwencji procesu starzenia się organizmu jest spowolniony metabolizm. Tlenoterapia dzięki prawidłowemu odżywieniu tkanek wspomaga również utrzymanie prawidłowej masy ciała. Co więcej, sesje w komorze hiperbarycznej polecane są także osobom, którym zależy na redukcji wagi. Tlenoterapia, usprawniając pracę całego układu immunologicznego, sprawia, że efekty odchudzania są znacznie szybsze i lepiej widoczne.

Tlenoterapia w rekonwalescencji po operacjach plastycznych

Tlenoterapia jest skuteczna także w rehabilitacji po przebytych operacjach plastycznych. Poprzez odżywienie komórek wspomaga proces gojenia się ran bez względu na to, jakiej części ciała dotyczył zabieg. Wszystko to powoduje, że uzyskane efekty są jeszcze lepsze, a sama rekonwalescencja przebiega znacznie mniej uciążliwie dla pacjenta. Prawidłowe odżywienie tkanek zmniejsza ryzyko powstania powikłań oraz przyspiesza niwelacje obrzęków. Dodatkowa stymulacja produkcji komórek macierzystych oraz kolagenu powoduje, że skóra znacznie szybciej regeneruje się, a pacjent może cieszyć się z uzyskanych po operacji plastycznej efektów.

Współcześnie istnieje wiele metod spowolnienia procesów starzenia. Przy wyborze odpowiedniej metody warto wziąć pod uwagę nie tylko efekty, ale również ewentualne przeciwskazania oraz skutki uboczne. Tlenoterapia zyskuje na popularności głównie ze względu na bezpieczeństwo oraz kompleksowość działania.

INNE ZASTOSOWANIA TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź