Zastosowanie tlenoterapii u sportowców

Tlenoterapia w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj terapię tlenem już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Legalny doping w sporcie? Wystarczy wziąć wdech

Uprawiasz sport i szukasz bezpiecznej metody na osiągnięcie lepszych wyników? Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej należy do naturalnych form wspierania organizmu w trakcie wysiłku, która jest dozwolona przez komitet wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej. Warto jednak pamiętać, że wzmożona aktywność zalecana jest każdemu człowiekowi do poprawy jakości życia. Pomaga ona w radzeniu sobie z nadmiernym i długotrwałym stresem, zmęczeniem oraz brakiem sił witalnych. Przez wielu tlenoterapia jest nazywana bezpiecznym dopingiem, który wspiera wykonywanie codziennych obowiązków.

Czy naturalny doping jest możliwy?

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, czy naturalny doping w ogóle jest możliwy. Okazuje się, że tlenoterapia od lat jest stosowana, w celu poprawy wydolności organizmu zawodników. Na czym polega jej działanie? Przede wszystkim pomaga w szybkiej regeneracji organizmu po dużym wysiłku przez dostarczanie brakującego tlenu. Potwierdzają to na przykład badania przeprowadzone na piłkarzach w Szkocji. W tym wypadku tlenoterapia stosowana była w połączeniu z fizjoterapia w okresie rekonwalescencji po przebytych urazach. W tym wypadku lekarze jednoznacznie stwierdzili, że w przypadku pacjentów poddanych tej metodzie rehabilitacja przebiegała znacznie szybciej.

Podobne obserwacje poczyniono w przypadku regeneracji organizmu po dużym wysiłku. Według aktualnych danych korzystanie z komór hiperbarycznych skraca ten czas o ponad 70%. W 2006 roku Światowa Agencja Antydopingowa uznała, że tlenoterapia hiperbaryczna zwiększa wydolność organizmu, jednak nie spełnia ona przesłanek do umieszczenia jej na liście zakazanych.

Skuteczność metody sprawia, że korzystają z niej nie tylko sportowcy zawodowi. Tlenoterapia staje się coraz bardziej popularna także wśród amatorów. Wynika to nie tylko z faktu, że jest bezpieczna dla organizmu, ale również może być stosowana w przypadku każdej dyscypliny. Co więcej, stosowana jest nie tylko w celu osiągania coraz lepszych wyników, ale także, aby przyspieszyć regenerację komórek po treningu, czy też skrócić czas rehabilitacji po urazach.

Wpływ tlenoterapii na organizm człowieka

Główne działanie tlenoterapii opiera się na odżywieniu komórek organizmu. Dzięki temu metoda ta może być stosowana w przypadku każdego człowieka. Okazuje się bowiem, że również osoby pracujące pod dużą presją czasu lub mieszkające w dużych aglomeracjach miejskich poszukują skutecznych metod na poprawę własnej witalności. Tlenoterapia jest skuteczna także w walce z obniżoną odpornością czy też chorobami układu oddechowego oraz krążenia. Panującą w społeczeństwie potrzebę dotlenienia organizmu możemy zaobserwować także w rosnącej popularności barów tlenowych. Główną atrakcją tych miejsc jest możliwość wdychania tlenu przez jednorazowe maski.

Jakie efekty przynosi tlenoterapia

Tlenoterapia dzięki temu, że oddziałuje na cały organizm człowieka, przynosi liczne korzyści. Do tych najbardziej istotnych z punktu widzenia sportowców oraz osób aktywnych możemy zaliczyć:

  • zwiększenie wydolności organizmu,
  • lepszą przemianę materii,
  • szybszą regenerację,
  • pomaga w walce z zakwasami,
  • wspomaga leczenie stanów zapalnych i obrzęków.

Przebywanie w komorze hiperbarycznej powoduje dostarczanie znacznie większej ilości tlenu do organizmu. W wyniku tego szpik kostny produkuje komórki macierzyste, których jest do 8 razy więcej. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że tlenoterapie wspiera detoksykacje organizmu. Jest więc ona polecana w czasie rzucania palenia oraz w celu usunięcia nagromadzonych w komórkach toksyn.

INNE ZASTOSOWANIA TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź