Wspomaganie w leczeniu reumatyzmu dzięki HBOT

Tlenoterapia w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj terapię tlenem już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania tlenoterapii hiperbarycznej w leczeniu reumatyzmu

Reumatyzm jest bardzo często stosowanym pojęciem, choć nie zawsze określenie to używane jest właściwie. Powszechnie dotyczy on głównie bólów stawowych, kręgosłupa czy szyi. Z medycznego punktu widzenia reumatyzm obejmuje liczne jednostki chorobowe. Ich wspólnym mianownikiem jest powracający ból. Reumatyzm zazwyczaj dotyka osoby starsze, jednak schorzenie to może także dotyczyć ludzi młodych. Mimo że choroba znana jest od lat, to do tej pory nie został wynaleziony skuteczny lek. Osobom chorym pozostaje więc sięganie po rozwiązania, które zmniejszą dolegliwości bólowe. Jedną z popularnych metod radzenia sobie z negatywnymi skutkami reumatyzmu jest korzystanie z komory hiperbarycznej.

Czym charakteryzują się choroby reumatyczne?

Jak wspomniano wyżej, reumatyzm dotyczy licznych jednostek chorobowych. Bez względu na to, jaka część ciała zostanie zaatakowana przez chorobę, możemy wyróżnić cechy wspólne dla każdego przypadku. Pojęcie reumatyzm bardzo często odnosi się do zwyrodnienia stawów, zapalenia kręgosłupa oraz reumatoidalnego zapalenia stawów. Dlaczego w przypadku tych jednostek chorobowych tlenoterapia jest tak skuteczna? W każdym z tych wypadków podstawą powstania dolegliwości bólowych jest niedotlenienie. Dodatkowo bardzo często towarzyszą im obrzęki oraz zaczerwienienie, a nawet rumienie.

Pacjenci bardzo dużą wagę przywiązują do leczenia, ponieważ nie tylko poprawia ono ich jakość życia, ale przede wszystkim chronią swój organizm przed negatywnymi konsekwencjami nieleczonych stanów zapalnych. Do tych najbardziej istotnych możemy zaliczyć nie tylko drętwienia kończyn, ale nawet ograniczenie ruchomości w stawach, czy powstanie deformacji.

Przyczyny reumatyzmu

W wielu kręgach mówi się o tym, że współcześnie reumatyzm jest chorobą cywilizacyjną. Mimo dużej liczby zachorowań dokładne przyczyny jej powstania nie są znane. Wśród najbardziej popularnych czynników wywołujących reumatyzm zazwyczaj wymienia się czynniki genetyczne oraz zaburzenia immunologiczne. Nie bez znaczenia jest wykonywanie tych samych czynności przez wiele lat, lekceważenie mikro urazów czy też praca siedząca.

Objawy charakterystyczne dla reumatyzmu zazwyczaj pojawiają się zaraz po przebudzeniu. Wynika to głównie z faktu, że po nocnym wypoczynku tkanki są niedotlenione, co dodatkowo wzmaga dolegliwości. Pacjenci dużą wagę przywiązuje nie tylko do łagodzenia bólu, ale także zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz poprawy krążenia. Najczęściej stosowanymi metodami jest fizjoterapia połączona z masażem klasycznym oraz wodnym. Ostatnie badania w zakresie leczenie negatywnych skutków reumatyzmów wskazują, że tlenoterapia hiperbaryczna także może poprawić jakość życia osoby chorej.

Nowoczesne metody walki z reumatyzmem

W zdecydowanej większości przypadków reumatyzmowi towarzyszy stan zapalny. Właśnie z tego powodu stosowanie tlenoterapii stało się tak popularne w leczeniu dolegliwości. Optymalne dotlenienie komórek sprawia, że regeneracja przebiega zdecydowanie szybciej oraz jest skuteczna nawet w przypadku osób, które cierpią na reumatyzm od lat. Stosowanie tlenoterapii nie tylko wspomaga leczenie doraźne, ale również spowalnia postęp choroby.

W jaki sposób tlenoterapia walczy z negatywnymi skutkami reumatyzmu? Przede wszystkim dotlenienie oraz odżywienie uszkodzonych komórek znacznie spowalnia rozwój choroby. Należy bowiem pamiętać, że zmiany powstałe w stawach, są zazwyczaj nieodwracalne. Nie zmienia to jednak faktu, że wczesne leczenie zdecydowania poprawia jakość życia choćby przez zmniejszenie dolegliwości bólowych. W tym wypadku tlenoterapia ma to samo zadanie, co inne metody leczenia. Największy nacisk kładzie się na poprawę stanu stawów, a co za tym idzie spowolnienie postępów choroby.

Należy bowiem pamiętać, że długotrwałe niedotlenie tkanek może powodować nawet do obumarcia zaatakowanego stawu. Właśnie z tego powodu tak ważne jest, aby uzupełniać braki, zmniejszając jednocześnie negatywne skutki reumatyzmu. W czasie tlenoterapii do organizmu dociera duża ilość tlenu. Powoduje to nie tylko znaczne złagodzenie bólu, ale także sprawia, że przyjmowane leki działają dużo skuteczniej. Dzięki temu możliwe jest nie tylko spowolnienie postępów reumatyzmu, ale także zwiększenie zakresu ruchu, co zdecydowanie poprawia samopoczucie osób chorych i zachęca do podejmowania dalszego leczenia.

INNE ZASTOSOWANIA TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź