Poprawa cery i kondycji skóry dzięki tlenoterapii

Tlenoterapia w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj terapię tlenem już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania tlenoterapii hiperbarycznej w poprawie cery i kondycji skóry

Współczesne trendy promują zdrowy i piękny wygląd bez względu na wiek. Niestety tempo życia nie sprzyja dbaniu o nienaganny wygląd zewnętrzny oraz dobre samopoczucie. Praca wykonywana pod presją czasu, brak snu, nieodpowiednia dieta oraz zbyt mała aktywność fizyczna sprawiają, że organizm przestaje funkcjonować prawidłowo. Dotyczy to nie tylko kondycji poszczególnych narządów, ale ma także wpływ na wygląd zewnętrzny. Współczesne tempo życia sprawia, że bardzo często procesy starzenia się przebiegają znacznie szybciej. Jeżeli więc zależy nam, aby jak najskuteczniej oczyszczać organizm z toksyn oraz dotlenić każdą komórkę ciała warto skorzystać z dobroczynnego działania tlenoterapii.

Zachowaj młodość na dłużej dzięki HBOT

Dotlenianie komórek stanowi podstawę w walce z procesami starzenia się skóry. Wynika to głównie z faktu, że wraz z wiekiem przyswajanie tlenu znacznie się pogarsza. W konsekwencji komórki nie są prawidłowo odżywione co prowadzi do ich obumierania. Wpływa to nie tylko na procesy starzenia się skóry, ale także funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Co sprawia, że tlenoterapia odgrywa tak istotną rolę w spowolnieniu tych procesów? Przede wszystkim tlen podawany jest pod wyższym ciśnieniem niż w przypadku klasycznego oddychania. Dzięki temu jest znacznie lepiej przyswajany przez komórki. Transportowany w ten sposób tlen doskonale rozpuszcza się w płynie mózgowo-rdzeniowym, limfie i osoczu. Potwierdzają to, chociażby badania Manfreda Adrenn’a, które jednoznacznie udowadniają, że tlenoterapia hiperbaryczna zmniejsza obrzęki naczyń włosowatych, dzięki czemu proces dotleniania przebiega znacznie sprawniej.

Zadbaj o cerę z tlenoterapią

Standardowe zabiegi w gabinetach kosmetycznych, których zadaniem jest spowolnienie procesów starzenia się skóry, opierają się na jej odżywieniu oraz dotlenieniu. Tlenoterapia jest metodą, która działa znacznie bardziej kompleksowo. Opiera się bowiem nie tylko na dotlenieniu komórek. Tlen, który jest dostarczany do naczyń pod ciśnieniem dodatkowo stymuluje organizm do produkcji komórek macierzystych. Tworzą one nie tylko warstwę skóry właściwej, ale również uczestniczą w produkcji kolagenu, który pozytywnie wpływa na jej jędrność.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej także usuwanie szkodliwych toksyn z organizmu. Ma to pozytywny skutek nie tylko dla funkcjonowania poszczególnych narządów, ale również na stan i wygląd skóry. Oczyszczona z działania wolnych rodników jest zdecydowanie bardziej odporna na działanie procesów starzenia. Dodatkowo skóra oczyszczona w ten sposób staje się znacznie jędrniejsza oraz w naturalny sposób następuje poprawa jej kolorytu. Dotlenienie organizmu zdecydowanie poprawia także jakość snu. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko korzystniejszy wygląd skóry, ale także nasz organizm znacznie łatwiej radzi sobie z opuchnięciami, obrzękami oraz stanami zapalnymi powstającymi podczas wypoczynku.

Więcej energii każdego dnia dzięki sesji w komorze hiperbarycznej

Jeżeli chcemy w odpowiedni sposób zadbać o młody i piękny wygląd powinniśmy skupić się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym. Witalność to jedna z cech, które sprawiają, że nie tylko mamy energię na wykonywanie codziennych czynności, ale również promienieje cała nasza cera. Tlenoterapia od lat wykorzystywana jest w walce z procesami starzenia się, jednak dotlenienie organizmu nie opiera się wyłącznie na poprawie wyglądu. Dużą rolę w ogólnym samopoczuciu odgrywa bowiem sprawność umysłowa. Korzystanie z komory hiperbarycznej sprawia, że dotleniamy także mózg, który zaczyna pracować znacznie sprawniej, nawet w sytuacjach stresowych. Dzięki temu mamy nie tylko więcej energii, ale także znacznie zmniejszamy ryzyko wystąpienia depresji, migreny oraz innych zaburzeń o podłożu neurologicznym. Szacuje się, że korzystanie z tlenoterapii może nawet wydłużyć życie o kilka lat.

Tlenoterapia wykorzystywana jest również w walce z nadwagą oraz polecana jest osobom, którym zależy na utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Dotlenie organizmu wspomaga usuwanie toksyn, co w połączeniu z prawidłową dietą zdecydowanie przyśpiesza metabolizm. Dzięki temu redukcja masy ciała przebiega znacznie szybciej, poprawia się nasza kondycja oraz ogólna sprawność psycho-fizyczna. Sesje w komorze hiperbarycznej poleca są również osobom, które nadmiernie spożywają kofeinę, alkohol czy nikotynę.

Tlenoterapia w rekonwalescencji po operacjach plastycznych

Tlenoterapia doskonale sprawdza się także w leczeniu ran po wykonanych operacjach plastycznych. Przyspieszony proces zabliźniania sprawia, że nie tylko zabieg staje się mniej uciążliwy, ale również uzyskane efekty są jeszcze bardziej zadowalające. Z punktu widzenia pacjentów istotny jest również fakt, że rekonwalescencja przebiega znacznie sprawniej. Dodatkowo ze względu na działanie antybakteryjne, tlenoterapia zapobiega powstawaniu zakażeń, stanów zapalnych oraz obrzęków.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że popularność tlenoterapii w walce z procesami starzenia wynika z niewielu przeciwwskazań oraz możliwych do wystąpienia skutków ubocznych. Jeżeli zależy nam na zachowaniu jak najdłużej witalności oraz młodego i zdrowego wyglądu warto wziąć te czynniki pod uwagę wybierając najlepszą metodę dla siebie.

INNE ZASTOSOWANIA TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź