Leczenie infekcji przez tlenoterapię

Tlenoterapia w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj terapię tlenem już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania tlenoterapii hiperbarycznej w leczeniu obrzęków, infekcji i urazów

Tlenoterapia hiperbaryczna jest metodą stosowaną nie tylko w przypadku leczenia chorób związanych z górnymi drogami oddechowymi. Wynika to głównie z faktu, że tlen dostarczany do wszystkich komórek ciała jest niezwykle odżywczy, dzięki czemu znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie dochodzi do niedotlenienia. Wszystko to sprawia, że tlenoterapia stosowana jest nie tylko w przypadku konkretnych schorzeń, ale również w celu poprawy sprawności umysłowej, a nawet jako uzupełnienie zabiegów kosmetycznych.

Tlenoterapia w walce z urazami i obrzękami

Ryzyko powstania kontuzji dotyczy nie tylko sportowców, czy osób regularnie uprawiających sport, ale również tych, którzy z aktywności fizycznej korzystają okazjonalnie. Bez względu na to, w jakich okolicznościach doszło do urazu, pomocna w leczeniu jest tlenoterapia. Wynika to głównie z faktu, że pomaga ona w dotlenieniu obszarów, które uległy kontuzji nawet w przypadku powstania obrzęku. Dzięki temu proces rehabilitacji jest znacznie szybszy oraz możemy uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości związanych choćby z zakażeniem wywołanym przez niedotlenienie uszkodzonych tkanek.

Stosując tlenoterapie w leczeniu obrzęków i urazów możemy spotkać się z określeniem efektu Robin Hooda. Oznacza ono dotlenienie uszkodzonych obszarów przez tworzenie nowych naczyń krwionośnych, którymi transportowany jest nie tylko tlen, ale również niezbędne wartości odżywcze. Dodatkowo badania dowodzą, że stosowanie tlenoterapii pobudza produkcję komórek macierzystych, które w naturalny sposób wspierają organizm w regeneracji po urazie. Wizyty w komorze hiperbarycznej uzupełnione o stymulację fibroblastów znacznie skraca czas rekonwalestencji niwelując tym samym skutki uboczne urazu.

Tlenoterapia jest niezwykle popularna także w przypadku sportowców. Stosuje się ja nie tylko w momencie wystąpienia urazu, ale również, aby uniknąć zakwasów lub przyspieszyć regenerację organizmu po intensywnym treningu, lub udziale w zawodach.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że przebywanie w komorze hiperbarycznej jest jednym z elementów prowadzonej terapii. Jedynie kompleksowe podejście do leczenia pozwoli na osiągnięcie najlepszych efektów w maksymalnie krótkim czasie.

Tlenoterapia w rehabilitacji pourazowej

Dotychczasowe obserwacje wskazują, że tlenoterapia jest skuteczna w leczeniu nie tylko drobnych urazów takich jak zakwasy czy obrzęki, ale również w przypadku poważnych kontuzji, do których możemy zaliczyć złamania. Komora hiperbaryczna zalecana jest także osobom cierpiącym na trudno gojące się rany. Tlenoterapia niesie ze sobą wiele pozytywnych działań, do których możemy zaliczyć:

  • zmniejszenie obrzęku,
  • efektywniejsza rehabilitacja,
  • działanie antybakteryjne,
  • pobudzenie organizmu do produkcji komórek macierzystych,
  • poprawa samopoczucia przez dotlenienie organizmu.

Obserwacja pod kątem skuteczności tlenoterapii w leczeniu urazów prowadzono już w 1995 roku. Już wtedy zauważono, że w przypadku pacjentów ze skręceniem stawu skokowego, którzy korzystali z komory hiperbarycznej, rekonwalescencja trwała o 30% krócej niż w przypadku pozostałych chorych. Współcześnie w zależności od rodzaju urazy zaleca się wykonanie kilku lub kilkudziesięciu serii dla uzyskania optymalnych rezultatów, choć ogólna poprawa samopoczucia odczuwana jest już po pierwszym zabiegu.

INNE ZASTOSOWANIA TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź