Leczenie chorób skóry w komorze hiperbarycznej

Tlenoterapia w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj terapię tlenem już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowanie tlenoterapii w chorobach skóry

Współcześnie na choroby skóry cierpi coraz więcej osób. Jeszcze do niedawna tego rodzaju schorzenia uznawane były za mało znacząca, jednak aktualna ilość zachorowań połączona z dolegliwościami sprawia, że są one tak samo uciążliwe, jak każda inna dolegliwość. Nawet trądzik czy wysypka w wielu wypadkach wiąże się z koniecznością odbycia licznych wizyt u dermatologa oraz stosowania specjalistycznych kosmetyków, czy maści. Dla wielu pacjentów uciążliwy jest również fakt, że stosowane leki nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Poziom skuteczności leczenia jest kwestią niezwykle indywidualną i zależy od wielu czynników. Właśnie z tego powodu nierzadko zdarza się, że dobór odpowiedniej metody leczenia trwa niezwykle długo. Nic więc dziwnego, że chorzy chętnie sięgają także po zabiegi uzupełniające takie jak tlenoterapia, która potrafi okazać się niezwykle skuteczna w walce z dolegliwościami także z zakresu dermatologii.

Choroby skóry XXI wieku

Niektóre choroby skóry mają charakter przejściowy i szybka oraz właściwa diagnoza znacznie skraca czas leczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że wśród dolegliwości dermatologicznych są również takie o charakterze przewlekłym. Współcześnie do najbardziej popularnych możemy zaliczyć atopowe zapalenie skóry oraz łuszczycę. Obydwa te schorzenia niezwykle obniżają jakość życia. Nie mniej jednak to łuszczycę uznaję się za znacznie bardziej uciążliwą. W swojej podstawowej formie wywołuje ona powierzchowne stany zapalne skóry w postaci mniejszych lub większych plam, które mogę występować na całym ciele. W takim wypadku łuszczyca jest szczególnie uciążliwa dla chorych, których zmiany pojawiają się w szczególnie widocznych miejscach takich jak twarz, czy dłonie. W późniejszym stadium choroba ta może także przyjąć formę stawową, atakując nie tylko skórę, ale również powodując bóle, obrzęki oraz silne stany zapalne stawów. Mimo wysokiej zachorowalności na obydwa te schorzenia nie wynaleziono jeszcze leczenia, które doprowadziłoby do trwałego oraz całkowitego usunięcia objawów. Zarówno w przypadku łuszczycy, jak i atopowego zapalenia skóry, terapia prowadzona jest adekwatnie do aktualnych dolegliwości i ma na celu głównie poprawę jakości życia pacjentów.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda wśród chorych cierpiących na trądzik różowawy, rumień, czy też na egzemę. W przypadku tych chorób dolegliwości mogą zostać całkowicie zniwelowane. Podobne efekty przynosi leczenie pokrzywek oraz większości wysypek.

Tlenoterapia ma dobroczynny wpływ na cały organizm. Jeżeli więc cierpimy z powodu chorób skóry, w przypadku których leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, warto wypróbować wizytę w komorze hiperbarycznej, jako wspomaganie terapii.

Tlenoterapia hiperbaryczna w leczeniu chorób skóry

W przypadku chorób skóry działanie tlenoterapii zostało odkryte przez przypadek. Metoda ta była stosowana w przypadku innych schorzeń, jednak okazało się, że dobroczynny wpływ dotlenienia obejmuje nie tylko komórki wewnętrzne, ale również powierzchnię skóry. Warto pamiętać również, że tlenoterapia nie tylko odżywia, lecz także pomaga w walce z bakteriami oraz wspomaga usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Wszystko to powoduje, że skóra jest nie tylko odżywiona z zewnątrz, ale również łagodzone są stany zapalne, które tworzą się w głębokich jej warstwach. Dzięki temu naskórek znacznie szybciej regeneruje się, a objawy schorzenia stają się mniej widoczne. Nowopowstałe naczynia krwionośne pomagają w leczeniu nie tylko łupieżu czy grzybicy, ale również łuszczycy.

Tlenoterapia wykazuje również wysoką skuteczność w przypadku chorób o podłożu bakteryjnym. Czysty tlen, który dostarczany jest do organizmu w komorze hiperbarycznej, nie tylko pomaga w walce ze stanami zapalnymi, ale także może skutecznie zwalczyć szkodliwe drobnoustroje.

Warto także zaznaczyć, że tlenoterapia jest stosowana nie tylko w przypadku chorób skóry. Jej dobroczynny wpływ na organizm sprawia, że coraz częściej używana jest także, jako uzupełnienie licznych zabiegów kosmetycznych. Pobudzenie do produkcji komórek macierzystych oraz kolagenu pomaga skutecznie walczyć z objawami zanieczyszczenia, oraz starzenia się skóry. Co więcej, metoda ta przynosi oczekiwane rezultaty nie tylko w przypadku zapobieganiu powstawania zmarszczek. Tlenoterapia to doskonały wybór również dla osób, które chcą wygładzić powierzchnię skóry oraz ją uelastycznić.

HBOT pod lupą naukowców

Na temat skuteczności tlenoterapii w leczeniu możemy przeczytać nie tylko w naukowych czasopismach, ale również w internecie. Na jednym z amerykańskich forów możemy poznać historię osoby cierpiącej na trądzik różowawy, który nie widział poprawy nawet po silnych lekach steroidowych. Zabiegi w komorze hiperbarycznej spowodowały, że zaczerwienia i stany zapalne znacznie się zmniejszyły.

Również naukowcy zajmują się badaniem wpływu tlenoterapii na proces leczenia chorób skóry. W 2017 roku sprawdzano działanie komory hiperbarycznej w przypadku osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Na potrzeby badania pacjenci nie byli poddawani leczeniu farmakologicznemu w czasie przyjmowania sesji tlenoterapii. Wyniki przeprowadzonego badania wskazały na złagodzenie objawów schorzenia. Dzięki tym testom komora hiperbaryczna zalecana jest przez lekarzy szczególnie w przypadku osób, w przypadku których przyjmowane leki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Warto również pamiętać, że tlenoterapia ma dobroczynny wpływ na cały nasz organizm. Decydując się na tę formę leczenia, wspieramy nie tylko terapię konkretnego schorzenia, ale również poprawiamy funkcjonowanie całego organizmu w tym polepszenie witalności oraz wyglądu zewnętrznego. Co więcej, tlenoterapia stosowana jest także jako wspomaganie redukcji nadmiernej masy ciała. Komora hiperbaryczne wykorzystywana jest również w kosmetologii w celu redukcji cellulitu. Jeżeli zaś chodzi o choroby skóry, jest szczególnie polecana w schorzeniach takich jak egzema, łuszczyca, AZS oraz w leczeniu trądziku zwyczajnego i różowatego.

INNE ZASTOSOWANIA TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź