Korzyści tlenoterapii hiperbarycznej

Jakie są największe plusy tlenoterapii hiperbarycznej?

WIĘCEJ TLENU
W JEDNYM LITRZE SUROWICY

W naturalnych warunkach w jednym litrze surowicy krwi rozpuszcza się do 3 mililitrów tlenu. W przypadku tlenoterapii hiperbarycznej wykorzystującej stuprocentowy tlen ilość ta zwiększa się do 50 mililitrów tlenu na jeden litr surowicy.

LEPSZE PRZENIKANIE TLENU
DO TKANEK

Warunki podwyższonego ciśnienia powodują lepsze przenikanie tlenu przez ściany komórkowe tkanek, co zmniejsza ich bariery fizjologiczne. Tlen dociera nawet tam, gdzie zwykle jest go dużo mniej, w tym do miejsc po urazach, zakażeniach czy przeszczepach. Przenika zarówno do czerwonych krwinek, jak i do osocza, płynu mózgowo-rdzeniowego oraz układu limfatycznego.

SZYBKIE POZBYWANIE SIĘ TOKSYN
Z ORGANIZMU

Terapia hiperbaryczna to nie tylko leczenie, ale i oczyszczanie organizmu. Pomaga w usunięciu toksyn pochodzących np. z papierosów, co ułatwia rzucanie palenia. Pacjent pozbywa się też innych substancji toksycznych, co wpływa na poprawę pracy m.in. układu oddechowego.

KOMFORT
W TRAKCIE ZABIEGU

Tlenoterapia to leczenie bezbolesne i bezinwazyjne, a więc bardzo komfortowe dla pacjenta. Komora hiperbaryczna ma przezroczyste ściany, dzięki czemu leczony nie ma poczucia pełnej izolacji od otoczenia, a specjalista może go dokładnie obserwować. Wbudowany interkom (system komunikacji głosowej) pozwala na prowadzenie rozmów między osobą leczoną a przeprowadzającą zabieg. Niekiedy też w urządzeniu umieszczony jest telewizor.

RODZICE W JEDNEJ KOMORZE
RAZEM Z DZIEĆMI

Najmłodsi pacjenci mogliby samodzielnie nie wytrzymać godzinnej sesji w komorze hiperbarycznej. Dlatego większość z tych urządzeń jest przystosowana do wygodnego przebywania w nich 2 osób naraz, dzięki czemu można blisko wspierać dziecko, skracając mu czas leczenia np. poprzez czytanie książek.

POPRAWA SPRAWNOŚCI
I ZWIĘKSZENIE KONCENTRACJI

Dzięki poprawie krążenia krwi oraz usunięciu toksyn z ciała zauważalna jest poprawa sprawności seksualnej pacjentów poddawanych tlenoterapii. Zwiększa się też u nich zdolność zapamiętywania treści i koncentracji na konkretnych zadaniach.

Korzyści

Zastosowania

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź