Komora hiperbaryczna Łódź

Komora hiperbaryczna w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj terapię tlenem w komorze hiperbarycznej już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Czym jest komora hiperbaryczna?

Komora hiperbaryczna w środowisku medycznym nazywana jest tlenoterapią hiperbaryczną o skrócie HBO. Główne jej działanie opiera się na poddaniu pacjenta działaniu tlenu o podwyższonym ciśnieniu. Proces ten przebiega w tak specjalnych warunkach ze względu na zwiększoną skuteczność dotarcia tlenu do wszystkich komórek organizmu. Głównym zadaniem komory hiperbarycznej jest wspieranie naturalnych procesów zachodzących w organizmie. Do tych najbardziej istotnych należy wspieranie gojenia ran, naprawy poszczególnych tkanek oraz walki z bakteriami czy stanami zapalnymi. Komora hiperbaryczna stosowana jest także w nagłych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, do których możemy zaliczyć zatrucia tlenkiem węgla, oparzenia czy ostre niedokrwienia tkanek miękkich.

Jak przebiega zabieg w komorze hiperbarycznej?

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, że przebiega on właściwie bezboleśnie dla pacjenta. Osoba korzystająca z komory hiperbarycznej umieszczana jest w szczelnie zamkniętej komorze, w której stopniowo zwiększane jest ciśnienie, a następnie pozostaje ono na stałym poziomie aż do zakończenia sesji. Przed upływem czasu, jaki pacjent ma spędzić w komorze hiperbarycznej, ciśnienie jest stopniowo obniżane do poziomu, jakiego doświadczamy na co dzień. Czas zabiegu jest uzależniony od indywidualnych zaleceń, jednak standardowo przyjęło się, iż zabieg trwa około 80 minut. Podsumowując: w czasie pobytu pacjenta w komorze hiperbarycznej, możemy wyróżnić trzy etapy. Pierwszy to proces wzrostu ciśnienia, do poziomu 1,3 razy wyższego niż w atmosferze. Następnie następuje czas stabilizacji, aby w ostatnim etapie nastąpiła dekompresja, a więc powrót do ciśnienia zgodnego z atmosferycznym.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu w komorze hiperbarycznej?

Przebywając w komorze hiperbarycznej, pacjent powinien mieć na sobie wyłącznie bieliznę i strój wykonane ze 100% bawełny. Wszelkiego rodzaju ozdoby typu biżuteria czy zegarki powinno się zdjąć przed rozpoczęciem zabiegu. Ze względu na czas trwania sesji pacjent może, przebywając w komorze hiperbarycznej czytać książkę lub gazetę. Należy jednak pamiętać, że ze względu na zwiększone ciśnienie może pojawić się nieprzyjemne uczucie w uszach. Podczas trwania zabiegu pacjent pozostaje pod opieką operatora, który utrzymuje z nim kontakt wzrokowy oraz dźwiękowy.

Komora hiperbaryczna — wskazania do leczenia

Komora hiperbaryczna może być stosowana w przypadku licznych schorzeń. Co więcej, zalecana jest nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Do najbardziej popularnych wskazań do korzystania z komory hiperbarycznej możemy zaliczyć: zatrucie tlenkiem węgla, urazy mięśniowo-szkieletowe, oparzenia, przewlekłe choroby skóry, obrzęki, trudno gojące się rany, grzybice i wiele innych.

Przeciwskazania do korzystania z komory hiperbarycznej

Do najczęstszych przeciwwskazań do korzystania z komory hiperbarycznej możemy zaliczyć: ciąże, wszczepiony rozrusznik serca, zakażenie górnych dróg oddechowych, gorączka i stan podgorączkowy i inne. Właśnie z tego powodu przed skorzystaniem z zabiegu należy skonsultować się z lekarzem.

Korzyści

Zastosowania

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź