Komora hiperbaryczna tlenoterapia Łódź

Tlenoterapia w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj terapię tlenem już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Czym jest tlenoterapia

Liczba różnego rodzaju schorzeń, które dotykają osoby w każdym wieku, jest tak duża, że bardzo często konieczne jest szukanie alternatywnych metod leczenia, które mogą skutecznie wspomóc tradycyjną medycynę. Jedną z nich jest tlenoterapia. Może ona przyjmować różne formy w zależności od postawionej diagnozy. Aktualnie jedną z najbardziej popularnych jest komora hiperbaryczna. Zastanawiasz się, czym dokładnie jest tlenoterapia i jakie przynosi rezultaty? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Tlenoterapia w Polsce

Tlenoterapia z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna. Stosowana na całym świecie dostarcza mnóstwo dowodów na potwierdzenie swojej skuteczności. Dzięki temu lekarze coraz chętniej zalecają ją swoim pacjentów. Niewątpliwą zaletą tlenoterapii jest fakt, że praktycznie nie powoduje skutków ubocznych oraz może być stosowana u większości pacjentów. Dzięki temu stosując tę metodę, nic nie ryzykujemy, a możemy jedynie poprawić skuteczność leczenia, a co za tym idzie jakość życia. Tlenoterapia na świecie stosowana jest w lecznictwie od wielu lat. Liczne badania potwierdzają jej skuteczność nie tylko w przypadku łagodnych schorzeń, ale również tych o niezwykle skomplikowanym charakterze oraz o nieznanym pochodzeniu. W Polsce tlenoterapia stosowana jest stosunku od niedawna. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż powstające nowe ośrodki sprawiają, że metoda ta staje się coraz bardziej popularna. Już ponad 25 lat temu gdańska klinika medycyny hiperbarycznej sprawiła, że komora hiperbaryczna stosowana była w leczeniu licznych chorób.

Terapia tlenem i jej skuteczność

Tlenoterapia polega na podawaniu czystego tlenu pod ciśnieniem o 1,3 – 2,5 raza większym, niż wdychamy go na co dzień. Dzięki temu uzyskujemy efekt niezwykle szerokiego działania terapeutycznego. Tlenoterapia ma liczne zalety, jednak do tych najbardziej istotnych możemy zaliczyć odżywienie wszystkich komórek organizmu oraz działanie bakteriobójcze, co jest niezwykle istotne szczególnie w przypadku licznych chorób przewlekłych. Wysoka skuteczność tlenoterapii sprawia, że jest ona coraz częściej nazywana w środowisku medycznym, lekiem wspomagającym często bardzo skomplikowane procesy rekonwalescencji. W niektórych przypadkach szybkie wprowadzenie tlenoterapii może nawet uchronić przed radykalnym zabiegiem chirurgicznym takim jak otwarcie ran, oczyszczenie ze wszystkich tkanek martwiczych, a także przed amputacją.

Czym jest komora hiperabryczna

Terapia tlenem to komora hiperbaryczna. Stwierdzenie to coraz częściej pojawia się w środowisku medycznym. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie komora hiperbaryczna odpowiada za skuteczność przeprowadzonego zabiegu. Komory jednostanowiskowe umożliwiające ułożenie pacjenta w pozycji siedzącej lub leżącej. Komory hiperbaryczne wielomiejscowej dają możliwość jednoczesnego przeprowadzeniu zabiegu na kilku pacjentach. W takim wypadku tlen wdychany jest przy pomocy maseczki.

Z punktu widzenia osób korzystających z komory hiperbarycznej niezwykle istotny jest fakt, że terapia przebiega zupełnie bezboleśnie, a efekty mogą być odczuwalne już po pierwszym zabiegu. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu wypadkach konieczne jest kilka wizyt w gabinecie, aby osiągnięte rezultaty były długotrwałe.

Korzyści

Zastosowania

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź