Leczenie żylaków dzięki drenażowi limfatycznemu

Drenaż limfatyczny w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż boa już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania drenażu limfatycznego w walce z żylaki

Czym są żylaki?

Przyczyną powstania żylaków są zdeformowane, nadmiernie poszerzone żyły na łydkach, pod kolanami i na udach. Zazwyczaj ich występowanie wiąże się z przewlekłą chorobą żylną. Przyczyną tego rodzaju schorzeń jest nieprawidłowe krążenie krwi. W przypadku żylaków dochodzi bowiem do zjawiska, w którym krew, zamiast docierać do kończyn dolnych i wracać do serca, gromadzi się w żyłach stopniowo poszerzając je. Im większy jest problem z prawidłowym obiegiem krwi, tym żylaki są bardziej widoczne. Statystycznie żylaki częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn. Na ich powstawanie ma wpływ także wiek. Aktualnie szacuje się, że aż 44% pań, które ukończyły 60 rok życia cierpi na tę dolegliwość. Powstawaniu żylaków sprzyja także nadwaga oraz otyłość. Zbędne kilogramy powodują bowiem dodatkowy obciążenie dla nóg, które powoduje rozszerzanie się żył.

Drenaż limfatyczny, jako metoda leczenia żylaków

Drenaż limfatyczny stosowany jest nie tylko wtedy, kiedy żylaki już występują, ale także stanowi skuteczną profilaktykę. Predyspozycje do wystąpienia tego schorzenia są często dziedziczne dlatego już przy pierwszych objawach takich jak ciężkość nóg czy obrzęki, warto zadbać o prawidłową pracę naczyń. Drenaż limfatyczny doskonale sprawdza się również wtedy, kiedy zauważymy pierwsze objawy takie jak „pajączki” widoczne pod skórą. W takich wypadkach zabieg usprawniając pracę naczyń i przepychając zalegająca krew zapobiega dalszemu rozszerzeniu się żył.

INNE ZASTOSOWANIA DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź