Zespół cieśni nadgarstka a drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż boa już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania drenażu limfatycznego przy zespole cieśni nadgarstka

Czym jest choroba cieśni nadgarstka?

Zespół cieśni nadgarstka jest chorobą niezwykle złożoną. Dotyczy ona grupy objawów, które powodują ucisk na nerw pośrodkowy przebiegający w kanale nadgarstka. Schorzenie to bardzo często dotyka osoby pracujące wiele godzin przy komputerze, które nie zapewniają odpowiedniego podparcia dla stawów. W wyniku tego z czasem dochodzi do poważnego ucisku mechanicznego na nerwy, które w konsekwencji powodują ból, który znacznie obniża jakość życia. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wspomniana przyczyna jest tylko jedną z wielu. Do stanów sprzyjających wystąpieniu zespołu należą na przykład choroby reumatyczne takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina układowa czy dna moczanowa. Schorzenie to może także występować przy zaburzonej pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego w tym niedoczynność tarczycy czy cukrzycy.

Wpływ drenażu limfatycznego na zespół cieśni nadgarstka

Zespołowi cieśni nadgarstka bardzo często towarzyszy obrzęk. To właśnie z tego powodu drenaż limfatyczny jest tak chętnie stosowany w leczeniu tego schorzenia. Usprawnienie pracy chłonki nie tylko niweluje obrzęk, ale również zmniejsza dolegliwości bólowe. Regularne korzystanie z drenażu limfatycznego pozwala na zwiększenie ruchomości i elastyczności tkanek, co sprawia, że chory może korzystać także z innych zabiegów usprawniających. W tym wypadku ogromnym sukcesem jest więc nie tylko zmniejszenie dolegliwości bólowych, ale poprawa jakości życia przez możliwość wykonywania czynności dnia codziennego.

INNE ZASTOSOWANIA DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź