Leczenie neuropatii poprzez drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż boa już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania drenażu limfatycznego przy neuropatii

Czym jest neuropatia?

Neuropatia nazywana jest również chorobą nerwów obwodowych. Wynika to głównie z faktu, że może ona dotyczyć różnych struktur anatomicznych odpowiadających za przekazywanie impulsów nerwowych między różnymi częściami organizmu — tkankami i narządami. W zależności od konkretnego przypadku choroba ta może być traktowana jako samodzielna jednostka lub też objaw innego schorzenia. Ryzyko wystąpienia neuropatii wzrasta wraz z wiekiem i zazwyczaj ma ona związek ze stanem zapalnym albo uszkodzeniem nerwu. Zaburzenie przepływu impulsów powoduje nie tylko ból, ale także znacznie ogranicza ruchomość w stawie. Neuropatii może towarzyszyć także drętwienie, mrowienie, obniżenie siły mięśniowej, zanik mięśni oraz zaburzenia potliwości. Aktualnie nie są dokładnie określone przyczyny tej choroby. Ilość objawów i dolegliwości współistniejących sprawia, że lekarze często określą to schorzenie, jako idiopatyczne, a więc o nieznanym pochodzeniu.

Drenaż limfatyczny pomocą przy leczeniu neuropatii

Zadanie drenażu limfatycznego w terapii neuropatii jest bardzo złożone. Przede wszystkim dotyczy ono poprawy przepływu limfy, a co za tym idzie lepsze odżywienie poszczególnych komórek. Dodatkowo drenaż limfatyczny usprawnia transport impulsów nerwowych, co w znacznym stopniu zmniejsza dolegliwości bólowe oraz ryzyko wystąpienia obrzęków. Z punktu widzenia pacjenta istotny jest również fakt, że drenaż limfatyczny może być wykonywany nawet wtedy, kiedy występują stany zapalne. Specyfika tego zabiegu jest bowiem w pełni bezpieczna a uelastycznienie tkanek oraz mięśni znacznie poprawia jakość życia osób chorych.

INNE ZASTOSOWANIA DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź