Likwidacja obrzęków tłuszczowych poprzez drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż boa już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania drenażu limfatycznego przy usuwaniu obrzęków tłuszczowych

Jak powstają obrzęki tłuszczowe?

Obrzęk tłuszczowy bardzo często mylony jest z cellulitem. Wynika to głównie z faktu, że jego objawy są bardzo podobne, przyczyna jednak sięga do znacznie głębszych warstw skóry. W medycynie obrzęk tłuszczowy definiowany jest jako przewlekła, postępująca choroba tkanki podskórnej. Dolegliwość ta bardzo często powoduje powstanie siniaków nawet przy niewielkim dotknięciu. Latem objawy nasilają się bardzo często, powodując nawet ból. Współtowarzyszącą dolegliwością są najczęściej obrzęki ortostatyczne powstające w wyniku długotrwałego stania czy siedzenia, co często znacznie utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Obrzęk tłuszczowy zazwyczaj przebiega w trzech stadiach. Pierwszy ma postać delikatnych, guzowatych zmian, które diagnozowane są palpacyjnie. Drugi etap polega na stopniowym procesie ich twardnienia oraz obejmowania swoim zasięgiem także kostki i uda. W trzecim stadium następuje deformacja kończyn dolnych.

Drenaż limfatyczny pomaga w likwidacji obrzęków tłuszczowych

W leczeniu obrzęków tłuszczowych niezwykle istotna jest nie tylko odzież uciskowa, ale również drenaż limfatyczny. Głównym zadaniem zabiegu jest udrożnienie naczyń oraz tkanek podskórnych. Jest bezpieczny dla osób cierpiących na tę dolegliwość głównie ze względu na specyfikę wykonywania zabiegu. Drenaż polega bowiem na przepychaniu zalegającej chłonki, nie powodując przekrwienia, co w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko powstania nieestetycznych siniaków. Najważniejszą zaletę korzystania z zabiegu jest jednak kompleksowa terapia przeciwzastoinowa oraz  przeciwobrzękowa.

INNE ZASTOSOWANIA DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź