Leczenie dny moczanowej dzięki drenażowi limfatycznemu

Drenaż limfatyczny w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż boa już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania drenażu limfatycznego przy dnie moczanowej

Czym jest dna moczanowa?

Dna moczanowa to choroba, której głównym objawem są wyjątkowo bolesne i gwałtowne zapalenia stawów. Schorzenie to zazwyczaj atakuje staw śródstopno — paliczkowy. Najczęściej przybiera postać guzków dnawych i kamieni nerkowych. Dna moczanowa wywołuje także podwyższony poziom kwasu moczowego, który, nie mając ujścia, krystalizuje się i odkłada w stawach, ścięgnach oraz otaczającej ich tkance. Podstawowymi objawami choroby są nawracająca ataki zapalenia stawów, które mogę obejmować także staw skokowy, kolanowy oraz nadgarstkowy. Dolegliwości bólowe zazwyczaj występują w nocy, kiedy jest obniżona ciepłota ciała. W zależności od stopnia zaawansowania choroby ataki mogą trwać nawet kilka godzin. Im szybciej zdiagnozowana zostanie dna moczanowa, tym szybciej można podjąć właściwe leczenie. W przeciwnym razie każdy kolejny atak może być znaczniej silniejszy od poprzedniego.

Wpływ drenażu limfatycznego w leczeniu dny moczowej

Głównym zadaniem drenażu limfatycznego w leczeniu dny moczanowej jest pobudzenie przepływu limfy. Zabieg odgrywa także istotną rolę we wsparciu usuwania kwasu mlekowego. Dzięki temu nie dochodzi do jego krystalizacji w stawach, co zdecydowanie zmniejsza dolegliwości bólowe. Niewątpliwą zaletą drenażu limfatycznego jest możliwość wykonywania go na dowolnej części ciała. Dodatkowo zabieg można w pełni dopasować do potrzeb pacjenta. W zależności od potrzeb może być wykonywany w formie manualnej lub przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

INNE ZASTOSOWANIA DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź