Leczenie zwyrodnienia stawów poprzez drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż boa już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

astosowania drenażu limfatycznego przy chorobie zwyrodnieniowej stawów

Na czym polega choroba zwyrodnieniowa stawów?

Współcześnie uznaje się, że choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszych schorzeniem, które dotyka układu ruchu. Bezpośrednią przyczyna jej powstania są zaburzenia jakości i ilości chrząstki stawowej. W wyniku choroby zwyrodnieniowej stawów dochodzi nie tylko do dolegliwości bólowych, ale również do sztywności stawów oraz znacznego ograniczenia ruchomości. W konsekwencji dochodzi do znacznego pogorszenia jakości życia. Choroba zwyrodnieniowa stawów najczęściej atakuje kolana, biodra, kręgosłup oraz palce rąk i stóp. Nie zmienia to jednak faktu, że schorzenie to może dotyczyć każdego stawu. Choroba zwyrodnieniowa stawów może mieć przyczynę pierwotną lub wtórną. W pierwszym wypadku ryzyko jej wystąpienia wzrasta wraz z wiekiem. W przypadku choroby zwyrodnieniowej wtórej jest ona spowodowana urazem, zakażeniem lub innymi dysfunkcjami stawów.

Drenaż limfatyczny w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów

Drenaż limfatyczny jest masażem uciskowym, dlatego wykazuje tak dużą skuteczność w leczeniu choroby zwyrodnieniowe stawów. W konsekwencji wykonywania zabiegu nie tylko poprawia się przepływ limfy, ale również następuje odżywienie poszczególnych komórek ciała. W wyniku drenażu znacznie poprawia się ruchomość stawów oraz zmniejszone zostają dolegliwości bólowe. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, że efekty są widoczne już po pierwszej wizycie u specjalisty. Nie mniej jednak dla zachowania optymalnych rezultatów oraz poprawy jakości życia, zaleca się wykonanie pełnej serii.

INNE ZASTOSOWANIA DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź