Choroba niedokrwienia kończyn dolnych a drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż boa już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania drenażu limfatycznego przy chorobie niedokrwienia kończyn dolnych

Na czym polega choroba niedokrwienna kończyn dolnych?

W chorobie niedokrwiennej kończyn proces przepływu krwi przez tętnice od serca do nóg jest w znacznym stopniu ograniczony. Najczęstszą przyczyną zwężenia i usztywnienia naczyń jest odkładanie na ścianach tętnic cholesterolu o niskiej gęstości. Schorzenie to nie leczone może doprowadzić nawet do amputacji kończyn. W takim wypadku światło naczynia zostaje zawężone lub nawet całkowicie zamknięte przez powstały zakrzep, a do kończyn nie dociera wystarczająca ilość tlenu. W zależności od czasu, w jakim następuje rozwój choroby niedokrwiennej kończyn dolnych, może ona przyjmować postać ostrą lub przewlekłą. Na wystąpienie tego schorzenia najbardziej narażone są osoby między 50 a 75 rokiem życia. Zdecydowanie większe ryzyko zachowania dotyczy pacjentów cierpiących na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, uzależnione od tytoniu oraz mało aktywne fizycznie.

Wpływ drenażu limfatycznego na chorobę niedokrwienną kończyn dolnych

Drenaż limfatyczny odgrywa ogromną rolę w leczeniu choroby niedokrwiennej kończyn dolnych. Zabieg poprawia przepływ krwi, co zapobiega powstawaniu zastojów oraz tworzeniu się niebezpiecznych zakrzepów. Dodatkowo drenaż wykonywany regularnie zapobiega odkładaniu się cholesterolu na ścianach naczyń. Poprawa krążenia działa zapobiegawczo przeciw powstawaniu bolesnych obrzęków, które jeszcze bardziej zmniejszają zakresu ruchu w kończynach dolnych. Poprawa przepływu krwi oraz limfy zapobiega także zwężaniu się naczyń, co znacznie spowalnia proces postępowania choroby.

INNE ZASTOSOWANIA DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź