Usuwanie cellulitu dzięki drenażu limfatycznemu

Drenaż limfatyczny w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż boa już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zastosowania drenażu limfatycznego przy cellulicie

Czym jest cellulit?

Cellulit jest przypadłością, która niezwykle rzadko dotyczy mężczyzn. Zazwyczaj dotyczy ona kobiet i polega na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej połączonej z obrzękiem tkanki podskórnej. Ryzyko wystąpienia cellulitu nasila się w okresie dojrzewania, w czasie ciąży oraz podczas menopauzy. Na jego wystąpienie znacznie bardziej narażone są kobiety cierpiące na zaburzenia hormonalne. Wśród objawów cellulity rzadko występuje ból. Mimo to kobiety skarżą się na ciężkość nóg, nadmierne napięcie kończyn dolnych, a nawet skurcze. Dodatkowo cellulit negatywnie wpływa na wygląd zewnętrzny skóry. Współcześnie dbanie o estetykę jest niezwykle istotne, dlatego kobiety borykające się z problemem cellulitu często mają znacznie obniżoną samoocenę.

Drenaż limfatyczny w walce z cellulitem

Drenaż limfatyczny jest bardzo często stosowany w walce z cellulitem. W tym wypadku jego główne zadanie polega na rozmasowaniu zalegającej limfy w ciele. Dzięki temu nie tylko poprawia on wizualny wygląd skóry, ale przede wszystkim usprawnia pracę naczyń. W zależności od potrzeb drenaż może zostać wykonany manualnie lub mechanicznie. W niektórych wypadkach stosowane są obydwie techniki, aby uzyskany efekt był w pełni zadowalający dla klientki. Niewątpliwą zaletą drenażu limfatycznego jest fakt, że działa on natychmiast na obszar objęty cellulitem. Poprawa wyglądu skóry ma dobroczynny wpływ na samopoczucie klientki, co dodatkowo zachęca ją do stosowania terapii uzupełniającej w postaci innych zabiegów, czy też używania specjalistycznych preparatów wspierających walkę z nagromadzoną tkanka tłuszczową i obrzękiem.

INNE ZASTOSOWANIA DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź