Drenaż limfatyczny ręki Łódź

Drenaż limfatyczny w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż boa już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Masaż ręki drenażem pneumatyczno-uciskowym BOA

Czym jest drenaż limfatyczny ręki?

Drenaż limfatyczny ręki polecany jest we wszystkich schorzeniach, które powodują zaburzenie przepływu limfy. Ze względu na swoją specyfikację najczęściej wykonywany jest w przypadku chorób cieśni nadgarstka oraz u pań po mastektomii. Redukcja obrzęków oraz różnego rodzaju zastojów znacznie poprawia jakość życia pacjenta, niwelując ból, a tym samym umożliwiając dalszą rehabilitację. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wykonywana w przypadku pań po mastektomii zapobiega powstawaniu bolesnych obrzęków, które wpływają także na wygląd estetyczny ręki. W tym wypadku dbanie o komfort psychiczny kobiet jest niezwykle istotny, dlatego przeciwdziałanie obrzękom stosuje się już kilka dób po operacji. Wykonywany regularnie sprawia, że powrót do normalnego życia przebiega znacznie szybciej, co znajduje swoje odzwierciedlenie w całym procesie rekonwalescencji.

Zastosowanie drenażu limfatycznego ręki w terapii manualnej

Mimo tak wysokiej skuteczności drenażu limfatycznego zazwyczaj nie jest on stosowany jako jedyna metoda terapii. Nie zmienia to jednak faktu, że jest zalecana jako jedna z pierwszych po wykonanym zabiegu, czy też przebytym urazie. Wynika to głównie z faktu, że drenaż pobudza do pracy tkanki i mięśnie oraz uelastycznia skórę. Tak przygotowana kończyna górna znacznie lepiej znosi inne zabiegi rehabilitacyjne. Dodatkowo drenaż limfatyczny ręki jest jedną z najmniej inwazyjnych metod terapii manualnej. To właśnie z tego powodu wykonywany jest nawet 2-3 doby po skomplikowanych operacjach takich jak amputacje części kończyny, czy po mastektomii.

INNE ZASTOSOWANIA DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź