Drenaż limfatyczny brzucha Łódź

Drenaż limfatyczny w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż boa już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Masaż brzucha drenażem pneumatyczno-uciskowym BOA

Zastosowanie drenażu limfatycznego brzucha

Najczęściej stosowany jest po różnego rodzaju operacjach plastycznych brzucha. Wykonywany jest na następujących węzłach chłonnych: trzewnych, lędźwiowych, biodrowych, krzyżowych, powierzchniowych i głębokich. Ze względu na swoje dobroczynne działanie na tkanki stosowany jest także w przypadku kobiet po cesarskim cięciu. W zależności od rodzaju operacji oraz stanu pacjenta drenaż limfatyczny może zostać wykonany już w 5-6 dobie po zabiegu. Wynika to z faktu, że jest on w pełni nie inwazyjny, a uzyskane efekty zdecydowanie przyśpieszają proces leczenia. Masaż wykonywany jest w pozycji leżącej, dlatego może być tak szybko wdrożony po operacji. Drenaż limfatyczny manualny najczęściej wykonywany jest w dwóch płaszczyznach: pierwsza obejmuje strefę nadpępkową, a druga pod pępkową.

Jakie efekty przynosi drenaż limfatyczny brzucha?

Głównym zadaniem drenażu limfatycznego brzucha jest zniwelowanie obrzęku występującego po zabiegu, a także uruchomienie naruszonych tkanek w celu przyspieszenia ich regeneracji. W przypadku, kiedy masaż wykonywany jest po zabiegu plastycznym, przynosi on nie tylko korzystny wpływ na proces rekonwalescencji, lecz również pozwala na szybsze osiągnięcie efektów zabiegu oraz sprawia, że jest on trwalszy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w każdym wypadku dobierana jest najbardziej odpowiednia metoda wykonywania drenażu limfatycznego. W pierwszych dniach po zabiegu najczęściej wykonywany jest manualnie, natomiast w przypadku terapii na późniejszym etapie może być uzupełniony o zabiegi mechaniczne.

INNE ZASTOSOWANIA DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

Korzyści

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź