Korzyści drenażu limfatycznego

Jakie są korzyści z tytułu stosowania masażu limfatycznego?

OŻYWIENIE I POPRAWA
PRACY KOMÓREK

Głównym zadaniem drenażu limfatycznego jest poprawa i odżywienie pracy komórek. Wspomaganie przepływu limfy przez poszczególne naczynia powoduje, że nic nie zalega w tkankach. Dzięki temu znacznie szybciej transportowane są wszelkie produkty odżywcze, a co za tym idzie, praca całego organizmu przebiega prawidłowo, znacznie zmniejszając ryzyko powstania różnego rodzaju dolegliwości. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dobroczynny wpływ drenażu oddziałuje zarówno na komórki wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

POPRAWA METABOLIZMU
TKANKI TŁUSZCZOWEJ I PRZEMIANY MATERII

Dzięki swoim niezastąpionym właściwościom drenaż limfatyczny stosowany jest także w celu poprawy metabolizmu, przemiany materii a co za tym idzie redukcji tkanki tłuszczowej. W wyniku przeprowadzonego zabiegu następuje rozbicie zalegających komórek, co zdecydowanie ułatwia ich spalanie. Dzięki temu proces odchudzania przebiega znacznie sprawniej, co zwiększa również motywację do redukcji masy. Z punktu widzenia pacjenta istotny jest fakt, że efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania optymalnych i trwałych rezultatów zaleca się wykonanie pełnej serii drenażu limfatycznego.

LIKWIDACJA EFEKTU
TZW. ZIMNYCH STÓP

Efekt tzw. zimnych nóg bardzo często związany jest z zaburzeniami krążenia krwi. Właśnie z tego powodu tak skuteczny jest drenaż limfatyczny w likwidacji tej przypadłości. Poprawia on ukrwienia wszystkich komórek, co ma dobroczynny wpływ na cały układ krążenia. Dodatkowo pomaga w usunięciu zalegających substancji z tkanek, co dodatkowo usprawnia przepływ wartości odżywczych. Wszystko to powoduje, że stopy są lepiej odżywione, dotlenione oraz ukrwione, co może doprowadzić do całkowitej likwidacji efektu tzw. zimnych stóp.

POBUDZENIE
KRĄŻENIA KRWI

Drenaż limfatyczny ma dobroczynny wpływ nie tylko na usprawnienie przepływu chłonki. Oddziaływanie na naczynia powoduje, że poprawia się cały układ krwionośny, co jest niezwykle istotne w przypadku osób cierpiących na zaburzenia krążenia. Dolegliwość ta może bowiem powodować gorsze odżywienie poszczególnych partii ciała. Dotyczy to nie tylko kondycji skóry, ale również sprzyja powstawaniu niebezpieczny zakrzepów, zatorów, czy stanów zapalnych. Drenaż limfatyczny pobudzając krążenie krwi, skutecznie zapobiega dalszym komplikacjom.

ZMNIEJSZENIE
OBRZĘKÓW KOŃCZYN

Drenaż limfatyczny doskonale sprawdza się w przypadku wszelkiego rodzaju obrzęków kończyn. Wynika to z faktu, że opuchlizna powstaje w wyniku zalegającej limfy lub chłonki w tkankach. Drenaż limfatyczny w szybki sposób oczyszcza naczynia z nadmiarów płynów, a co za tym idzie, zmniejsza obrzęki kończyn. Pacjenci wyjątkowo chwalą tę formę terapii ze względu na szybką ulgę. Wykonanie serii drenaży limfatycznego sprawia, że efekt utrzymuje się na długo, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia, chociażby Pań po mastektomii.

USUWANIE Z ORGANIZMU
ZBĘDNYCH PRODUKTÓW PRZEMIANY MATERII

Współczesny tryb życia powoduje, że wiele osób zmaga się z problemami nieprawidłowej diety, ciągłego stresu oraz niskiej aktywności fizycznej. Wszystko to powoduje, że w organizmie gromadzą się zbędne produkty przemiany materii. Drenaż limfatyczny poprawia nie tylko krążenie, ale również przepływ wszelkiego rodzaju płynów przez tkanki. Właśnie z tego powodu jest on tak skuteczny w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii.

ZMNIEJSZENIE
POMARAŃCZOWEJ SKÓRKI

Walka z pomarańczową skórką to utrapienie wielu kobiet. Według aktualnych danych problem cellulitu dotyczy 90% pań zamieszkujących kraje cywilizowane. Drenaż limfatyczny ze względu na swoje właściwości ujędrniające oraz uelastyczniające skórę pomaga w walce ze skórką pomarańczową przez mechaniczne rozbijanie nieprawidłowo rozłożonej tkanki tłuszczowej. W wyniku przeprowadzonego zabiegu uzyskujemy także znaczną poprawę wizualnego wyglądu skóry — jest ona bowiem znacznie gładsza oraz posiada mniej nieestetycznych zagłębień.

OCZYSZCZENIE
ORGANIZMU Z TOKSYN

Toksyny są niezwykle szkodliwe dla organizmu. Nie tylko powodują liczne choroby, ale także obniżają koncentrację, powodują ciągłe rozdrażnienie oraz przemęczenie. Właśnie z tego powodu współcześnie oczyszczenie organizmu z toksyn stało się tak popularne. Stosowanie różnego rodzaju diet nie zawsze jest skuteczne i na efekt trzeba poczekać. Drenaż limfatyczny w szybki sposób wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Lepsze samopoczucie i więcej energii odczuwalne jest już po pierwszych zabiegach.

UJĘDRNIENIE I UELASTYCZNIENIE
SKÓRY

Twoja skóra nie jest już tak jędrna i elastyczna jak kiedyś? Drenaż limfatyczny to skuteczny zabieg, który pomoże Ci w walce o piękna skórę. Mechanicznie oddziałuje na wybraną partię ciała, poprawiając krążenie, a co za tym idzie, odżywiając wszystkie tkanki. Dzięki temu drenaż limfatyczny ujędrnia oraz uelastycznia skórę.

USPRAWNIENIE PRZEPŁYWU
CHŁONKI W UKŁADZIE CHŁONNYM

Prawidłowy przepływ chłonki jest niezwykle istotny dla dobrego funkcjonowania całego organizmu. Zaburzenia w tym obszarze mogą powodować bolesne obrzęki oraz nieestetyczne opuchnięcia. Drenaż limfatyczny szybko i skutecznie usprawnia przepływ chłonki w układzie chłonnym. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości ma działanie zarówno profilaktyczne, jak i lecznicze w sytuacjach, kiedy dojdzie do zaburzenia pracy układu.

Korzyści

Zastosowania

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź