Drenaż limfatyczny Łódź

Drenaż limfatyczny w Łodzi

Nie czekaj i zarezerwuj masaż boa już dzisiaj! Poniższy link przeniesie Cię do formularza rezerwacji wizyty. Szybko i bezboleśnie! Możesz również zadzwonić do nas i umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 791 55 66 12

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Czym jest drenaż limfatyczny oraz jak się go wykonuje?

Powrót do zdrowia nie zawsze wiąże się jedynie z koniecznością przyjmowania licznych leków. Terapia bardzo często uzupełniona jest również o ćwiczenia oraz korzystanie z licznych zabiegów. Interesuje Cię drenaż limfatyczny w mieście Łódź? Najważniejsze informacje na temat tego zabiegu znajdziesz w tym tekście. Zapraszamy do lektury.

Czym jest drenaż limfatyczny?

Zanim zaczniesz szukać informacji na temat drenaż limfatyczny w mieście Łódź, dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym w ogóle polega ten zabieg. Z medycznego punktu widzenia, jego głównym zadaniem jest mechaniczne przepychanie zalegającej chłonki oraz limfy z poszczególnych tkanek. Może być on robiony ręcznie lub mechanicznie. Ze względu na wysoką skuteczność, drenaż limfatyczny w Łodzi znacznie częściej wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Jednym z najlepszych urządzeń jest aparat przeznaczony do masażu uciskowego czterokomorowy.

Zalety wykonywania drenażu limfatycznego ciśnieniowego

Dlaczego drenaż limfatyczny w Łodzi najczęściej wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu? Wynika to głównie z faktu, że jego skuteczność jest znacznie większa. Aparat daje bowiem możliwość wykonania zabiegu o ciśnieniu nawet 280 mmHg. Co więcej, wyposażony jest on w kilka trybów masażu, co pozwala na idealne dobranie zabiegu do potrzeb pacjenta. Dodatkowo produkt idealnie dopasowuje się do sylwetki pacjenta. W przypadku osób szczupłych mankiety wypełniają się powietrzem, aby perfekcyjnie przylegać do skóry. Dla pacjentów o większych obwodach rąk i nóg przygotowano specjalne przedłużki, które sprawiają, że zabieg jest w pełni komfortowy.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg

Drenaż limfatyczny w gabinecie w Łodzi przeprowadzany jest w sposób w pełni profesjonalny dzięki użyciu odpowiedniego sprzętu. Z punktu widzenia pacjenta niezwykle istotny jest fakt, że jest on niemalże całkowicie bezbolesny. Co więcej, ulga w przypadku leczenia obrzęków odczuwalna jest praktycznie natychmiast. Ma to szczególne znacznie dla pacjentów z wyciętymi węzłami chłonnymi, którzy na co dzień borykają się z problem gromadzącej się chłonki oraz limfy. Dodatkowo sam zabieg jest niezwykle przyjemny, ponieważ sprzęt wyposażony jest w funkcję zmniejszania nadmiernego ciśnienia — jego poziom jest na bieżąco monitorowany, a w razie potrzebny obniżany do wysokości zaprogramowanej przez użytkownika.

Jakie efekty przynosi drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny w mieście Łódź wykonywany przy użyciu aparatu 4-komorowego przynosi liczne korzyści. Wśród tych najbardziej istotnych możemy wyróżnić wspomaganie przepływu krwi i limfy, przyspieszenie przemiany materii, a także wypełnianie sieci włosowatych naczyń krwionośnych. Drenaż limfatyczny może być również stosowany, aby przywracać utraconą elastyczność skóry oraz w profilaktyce zdrowotnej.

Korzyści

Zastosowania

Przeciwwskazania

Cennik

Łódź

biuro@speraterapie.pl
+48 791 55 66 12

Spera Terapie
ul. Przybyszewskiego 57/59
93-188 Łódź